Tippek
Építészeti tervezés
Fürdőszoba tervezése új építésű házban: Belsőépítészeti tippek

Fürdőszoba tervezése új építésű házban: Belsőépítészeti tippek

Az új építésű ház fürdőszobájának tervezése során a cél az, hogy egy modern, kényelmes és funkcionális helyiséget hozzunk létre. Az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány konkrét, szakértői tippet, amelyek segítenek abban, hogy a fürdőszoba kialakítása saját igényekre szabott legyen, és hosszú távon is jól használható maradjon.

1. Hogyan tervezzük meg a fürdőszoba elrendezését a maximális funkcionalitás érdekében?

Az elrendezés a fürdőszoba tervezésének legfontosabb eleme, különösen egy új építésű házban, ahol még szabadon alakíthatók a tér méretei és formái. A fürdőszoba elrendezése határozza meg, hogy a helyiség mennyire lesz használható és kényelmes a mindennapi élet során.

Tipp: Kezdjük a tervezést a vízkiállások és az elektromos kiállások pontos megtervezésével. A zuhanyzó, kád, WC és mosdó pontos helyének meghatározása előtt konzultáljunk vízvezeték-szerelővel, hogy a víz- és szennyvízcsövek optimálisan kerüljenek elhelyezésre. Ügyeljünk arra, hogy a mosdó és a WC ne közvetlenül az ajtóval szemben legyen, mivel ez rontja a helyiség esztétikáját. A fürdőkádat vagy a zuhanyzót lehetőleg a helyiség távolabbi, intimebb pontjára helyezzük.

A képen egy szerkezetileg kész épület látható, ahová egy megrendelőnk fürdőszoba építészeti tervezését kérte:

Ahogy a képen látszik, a ház alapvető szerkezeti elemei ebben az esetben készen állnak, a belső tér végső kialakításáról már ilyenkor érdemes meghozni a nagyobb, fontosabb döntéseket.

3. Hogyan biztosítsuk a megfelelő szellőzést a penész kialakulásának megelőzésére?

A megfelelő szellőzés a fürdőszoba tartósságának egyik kulcsa, mivel meggátolja a penész kialakulását és a nedvesség okozta károsodásokat.

Tipp: Amennyiben nincs természetes szellőzési lehetőség (ablak), tervezzünk be egy nagy teljesítményű fürdőszobai ventilátort, amely hatékonyan elszívja a párát a helyiségből. A ventilátorok beépítésekor fontos a légcsatornák szigetelése és a megfelelő légáramlás biztosítása. Olyan modellt válasszunk, amelyik automatikus páratartalom-érzékelővel rendelkezik, és csak akkor kapcsol be, amikor a páratartalom eléri a beállított szintet.

Az építészeti tervezés áráról bővebb információ árlista oldalunkon található.

Kérem az ingyenes árajánlatokat építészeti tervezésre

4. Hogyan maximalizáljuk a tárolóhelyet kis méretű fürdőszobában?

Egy kisebb méretű fürdőszoba tervezésénél a hatékony tárolási megoldások kulcsfontosságúak a rendezett és funkcionális tér kialakításában.

Tipp: Használjunk beépített fali fülkéket a zuhanyzóban és a mosdó körül, amelyeken a kozmetikumokat és tisztálkodó szereket tárolhatjuk. A mosdó alá beépített szekrény vagy kihúzható fiókok további helyet kínálnak a tisztítószereknek és törölközőknek. Emellett érdemes magas, keskeny tárolószekrényeket beépíteni a tisztítószerek és piperetermékek tárolására. A tükrös szekrények is remek megoldást jelentenek, mivel elrejtik a kisebb tárgyakat és vizuálisan tágítják a teret. A képen látható nyers, vakolatlan falak és betonpadló a tervezés korai fázisában vannak, így tökéletes lehetőséget nyújtanak az egyedi és praktikus kialakításra.

5. Milyen szanitereket érdemes választani az optimális helykihasználás érdekében?

A szaniterek kiválasztásánál a méret és a funkcionalitás a legfontosabb szempont. A túl nagy méretű szaniterek zsúfolttá tehetik a helyiséget, míg a túl kicsik kényelmetlenek lehetnek.

Tipp: Válasszunk olyan kompakt, fali konzolos WC-t és mosdót, amelyek a padlón több helyet hagynak szabadon, és könnyebben takaríthatóvá teszik a helyiséget. A mélyebb, de keskenyebb mosdók ideálisak lehetnek a kis fürdőszobákban, mivel elég tárolóhelyet biztosítanak anélkül, hogy túl sok helyet foglalnának el. A modern, beépített csaptelepek helyet takarítanak meg és letisztultabb megjelenést adnak a fürdőszobának.

Olvasd el egy másik cikkünket is, amely kis alapterületű fürdőszobák helykihasználását mutatja be.

A képen egy szakember fürdőszobai tárolót szerel.

6. Hogyan válasszuk ki a megfelelő világítást a fürdőszobához?

A fürdőszoba megfelelő megvilágítása kiemelkedően fontos, mivel itt kezdjük és fejezzük be a napunkat, és a megfelelő fényviszonyok nagyban befolyásolhatják a hangulatunkat.

Tipp: Alakítsunk ki rétegezett világítást. A mennyezeti világítás mellett helyezzünk el irányított LED világítást a tükör fölött vagy mellett, hogy az arc részletei jól láthatóak legyenek borotválkozás vagy sminkelés közben. Fontos, hogy ezek a fények ne vessenek árnyékot az arcra, ezért válasszon olyan lámpákat, amelyek egyenletes fényt biztosítanak. A hangulatvilágítás, például a kád vagy a mosdópult alatti LED-szalagok, segítenek a pihentető légkör megteremtésében.

Az új építésű ház fürdőszobájának tervezése során a modern belsőépítészeti megoldásokkal és a gondos részletekre való odafigyeléssel olyan helyiséget alakíthat ki, amely egyszerre lesz praktikus, tartós és stílusos. Bízd szakembereinkre a feladatot és kérj árajánlatot építészeti tervezésre a Tudjukkin!

Kérem az ingyenes árajánlatokat építészeti tervezésre