
Üzleti épületbe szerettünk volna víz/víz alapú hőszivattyút. Természetesen több megelőző munkálatra is szükség volt, de összességében nem bántuk meg, hogy ezt a megoldást választottuk, mert a későbbi költségeken visszajön a befektetés. A Tudjukki nagy segítségünkre volt az árajánlatokkal, alapos döntést tudtunk hozni. A kivitelezőknek is hálásan köszönöm, hogy minden problémát megoldottak.
Víz-víz működésű hőszivattyú mellett döntöttünk, miután a körülmények megfelelőek voltak rá. Mialatt megszereztük az engedélyt, már elkezdtünk hőszivattyút keresni, és a tudjukki.hu-tól több árajánlatot is küldtek, melyek sokat segítettek a választásban. Jó szakembereket választottunk, rövid határidő alatt végezték el a munkát. Mindennel elégedett voltam.
A fűtési rendszerünk korszerűsítésekor talajvizes hőszivattyút kerestünk, természetesen szakemberekkel együtt. Szerettük volna a legjobb kezekben tudni a projektet, és erre remek lehetőséget adott a Tudjukki, hiszen több jó értékelésű cégtől is küldtek nekünk árajánlatokat. A választott cég mindent a megegyezés szerint intézett, folyamatos volt a kommunikáció, kiváló volt a csapat. Köszönöm a segítséget a weboldalnak és a kivitelezőknek is!
Igen, a Tudjukki.hu-n az ajánlatkérés teljesen ingyenes, és semmilyen kötelezettséggel nem jár! Mi segítünk megtalálni a legjobb szakembereket a feladathoz, hogy árajánlataikat össze tudd hasonlítani, Te pedig szabadon választhatsz közülük.
A víz-víz hőszivattyúk általában egy fúrt kútból vagy víztározóból nyerik ki a hőt, majd azt átalakítják és használják fel az épület fűtési rendszerében. Ezáltal a víz-víz hőszivattyúk hatékonyan és környezetbarát módon használják ki a talajvízből származó energiát a fűtés és a melegvíz előállítása során.
A víz-víz hőszivattyúk rendszereit általában legalább néhány méter mélyre kell elhelyezni a talajban vagy a víz alatt, hogy megfelelő hőt vonjanak ki. A pontos mélység attól függ, hogy az adott helyen milyenek a talajviszonyok és a vízszint.
A víz-víz hőszivattyúk általában nem igényelnek sok karbantartást. Fontos azonban időnként ellenőrizni a rendszert, például a szűrőket ki kell takarítani.
Az ingatlanban víz-víz hőszivattyú dolgozott (18as építés), ami elvileg "elromlott". Azóta elektromos kazán van bent napelem nélkül. Szeretnénk kikalkulálni, hogy levegős illetve talajszondás geotermikus hőszivattyú esetén melyikre mekkora költséggel kellene számolnunk a meglévő hőleadóra való csatlakozás esetén.
Midea 16kw-os hőszivattyút szeretnék.
Fűtés rendszer korszerűsítésében kérnék segítséget.
Jó napot ! Szeretnék hőszivatyúval fütést és meleg vizet ellátni ! Szigetelés a ház padlójában 15cm,padlás 20 cm,homlokzat 17-20 cm szigetelés lesz majd !