
Pontos, gyors és korrekt volt minden. A szakember alapos felmérést követően, számunkra érthető módon részletesen elmagyarázta a felülvizsgálat eredményeit.
Nem vagyok jártas az ilyesmiben, de érthetően elmagyaráztak mindent. Megnyugodtam, hogy mindent rendben találtak, elégedett vagyok a szolgáltatással.
Szuper gyorsan ment minden, és nagyon alaposak voltak. Jó volt, hogy mindenről kaptam papírt.
A villamos biztonsági felülvizsgálat jogszabályban előírt kötelezettség. Célja az elektromos hálózat és berendezések biztonságának ellenőrzése, hogy megfeleljenek az előírásoknak és ne jelentsenek veszélyt. Segít megelőzni az áramütéses baleseteket, a rövidzárlatokat és az elektromos tüzeket, valamint időben feltárja az esetleges hibákat, amelyek később komolyabb problémát okozhatnának.
A 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet szerint a villamos biztonsági felülvizsgálat kötelező ingatlan eladásakor, bérbeadáskor, valamint lakóépületekben legalább 6 évente, ha a hálózat nem felel meg bizonyos műszaki követelményeknek. Új épület használatbavétele előtt és ipari/közintézményi ingatlanoknál meghatározott időközönként is el kell végezni. Nagyobb felújítás vagy elektromos bővítés esetén szintén ajánlott.
A szakember átvizsgálja az elektromos hálózat állapotát, beleértve a vezetékeket, csatlakozásokat, biztosítékokat, földelést és érintésvédelmet. A mérések és vizsgálatok alapján jegyzőkönyv készül a rendszer megfelelőségéről.
A vizsgálat időtartama az ingatlan méretétől és az elektromos rendszer összetettségétől függ. Egy kisebb lakás esetében 1-2 óra alatt elvégezhető, míg egy nagyobb családi ház vagy ipari létesítmény átvizsgálása több órát vagy akár egy teljes napot is igénybe vehet. Az ellenőrzés során a szakember megvizsgálja a vezetékeket, csatlakozásokat, biztosítékokat és földelési rendszert.
A felülvizsgálat végén a szakember jegyzőkönyvet és minősítő iratot állít ki. A dokumentum tartalmazza az ellenőrzés eredményeit, a hálózat megfelelőségi státuszát, valamint az esetleges hibákat és javasolt javításokat. Ez a dokumentum igazolja, hogy az elektromos rendszer biztonságos és megfelel az előírásoknak.
Nem
Villanyóradoboz beépítése, vezetékelés.
A fürdőszobai elektromos radiátor nem működik
Régi vezetékek cseréje
Első lépésben tervezésre lenne szükségem. A jelenlegi 1 fázis 10 A helyett 3 fázis 16 A-t szeretnék. Ezen kívül van még vezérelt éjszakai áram 1 x 10 A a boylernek. 4 lakásos sorházban lakom, az 1. számú házban (a csatolt képen a jobb oldalon). Az áramot a 4. számú lakáshoz vezették be, onnan érkezik a többi házba az áram. Részleteket inkább e-mailen küldenék. A lényeg, hogy közvetlenül az én házam mellett van egy villanyoszlop az utcán, amelyről egyszerűbb lenne behozni az áramot. Az E-on engedélyezné a fázis bővítést. Tervezésre és ügyintézésre lenne szükségem. Ha megoldható, a következő lépésben pedig kivitelezésre. A ház -ban épült, az akkori szabványok szerint.
Egy rövidzárlat következményeként a fürdőszobában egyik szálon volt helyett 12 voltot tudok csak mérni, ez érinti a világítást (1x plafon, 1x mosdó feletti tükör), egy konnektort (mosdó mellettit) és a cirkó tápellátását. A villanyórától kimenő minden kismeszakítón még megvan a volt, tehát valahol közbülső helyen kell hogy legyen a hiba. Változatlanul volt van a fürdőszoba másik konnektorában, tehát nagy valószínűséggel csak egy rövid szakaszon lehet a hiba. Feladat az érintett vezetékrész cseréje.
MVM-től rendelkezésre áll az adatlap. Teljesitmény bővités és konnektorok srerelese.
H tarifa kialakítása