Beázott tetők különös figyelmet igényelnek, mivel az ilyen károk nemcsak a tetőszerkezetet, hanem az épület többi részét is károsíthatják. Ilyen esetekben a legfontosabb, hogy a hibát minél hamarabb felismerjük és orvosoljuk, mielőtt még nagyobb kár keletkezne. Cikkünkben összefoglaltuk a tetőjavítás legfontosabb lépéseit.
Moha eltávolítása a tetőről
A moha és zuzmó megjelenése a tetőn nemcsak esztétikai probléma, hanem a vízelvezetés szempontjából is komoly gondot okozhat. A moha magába szívja és megtartja a nedvességet, ami károsítja a tetőfedő anyagot. Ahogyan a képen is látszik, a mohával borított tetőcserepek már nem tudják hatékonyan elvezetni az esővizet, ami szivárgást okozhat.
A moha eltávolítása során a szakemberek nem csak a növényzetet távolítják el, hanem megakadályozzák annak újbóli megtelepedését speciális tetőkezelő szerekkel. Ez a folyamat meghosszabbítja a tető élettartamát és hozzájárul ahhoz, hogy a cserepek jobban ellenálljanak az időjárás viszontagságainak.
Az alábbi képen egy megrendelőnk tetője látható javítás előtti állapotában:
További információ a tetőjavítás költségeiről árlista oldalunkon található.
Tető szigetelés és fóliázás
A szakszerű tetőszigetelés és fóliázás kulcsfontosságú a beázások megakadályozásában. A fóliázás egyik alapvető feladata, hogy másodlagos védelmi vonalat biztosítson a cserepek alatt, így megakadályozza, hogy a csapadékvíz elérje a faszerkezetet vagy az épület belsejét.
Ha a tető fóliázása hiányzik, vagy elhasználódott, az azonnal kockázatot jelent a beázásokra. A javítás során a szakemberek eltávolítják a sérült cserepeket, majd a tetőfelületet fóliázzák, és új szigetelőrétegeket helyeznek fel, hogy a tető teljesen vízzáró legyen.
Kerámia cserép tetőfedés
Az egyik legfontosabb döntés a tetőfelújítás során a tetőfedő anyag kiválasztása. A képen megfigyelhető régi cserepeken kialakult repedések, kopások, valamint a moha jelenléte mind arra utal, hogy a tető már nem képes megfelelően elvezetni a csapadékot.
Kerámia cserepek esetén a legjobb megoldás a sérült elemek cseréje új, korszerű darabokra. A kerámia cserepek tartósak és ellenállóak, megfelelő karbantartás mellett akár évtizedekig is szolgálhatnak. A javítási folyamat során a szakemberek felmérik, hogy mely cserepeket kell kicserélni, és gondoskodnak arról, hogy az új burkolat összhangban legyen az épület többi részével.
Tetőlécezés és szigetelés
A lécezés során a tetőcserepek alátámasztására és megfelelő rögzítésére kerül sor, hogy azok biztonságosan a helyükön maradjanak. Azonban az időjárás, a nedvesség és a faanyag természetes öregedése miatt a lécezés is elhasználódhat.
A képen látható beázásnál valószínű, hogy a lécek már nem tudják megfelelően alátámasztani a cserepeket, ami további szivárgáshoz vezethet. A lécek cseréje alapvető lépés a tető felújítása során: az új lécezést úgy helyezik fel, hogy tökéletesen illeszkedjen a cserepekhez, biztosítva, hogy a csapadék ne tudjon behatolni. A lécezés mellett a szigetelést is frissíteni kell, hogy növelje az energiahatékonyságot és megakadályozza a hőveszteséget.
Olvasd el egy tetőkkel kapcsolatos másik cikkünket is, amely a lapos tetők vízelvezetési problémáit mutatja be.
Tetőszivárgás megszüntetése
A szivárgás kijavítása során nem elegendő csak a tető külső burkolatának helyreállítása. Fontos, hogy a szivárgás forrását is pontosan azonosítsuk és megszüntessük. A tetőn lévő repedések, hézagok, vagy az illesztések hibái mind-mind potenciális vízbejutási pontok lehetnek.
A képen látható tetőnél több helyen is látható a cserepek elmozdulása, ami arra utal, hogy a szivárgás több helyről is érkezhet. A szakemberek ilyen esetben alaposan megvizsgálják a tető teljes felületét, feltárják a hibákat, és a problémás pontokat javítják. Az új cserepek, a friss lécezés és a vízhatlan fóliázás garantálja, hogy a tető ismét teljesen szivárgásmentes legyen.
A szakszerű tetőjavítás megakadályozza a további beázásokat, növeli az épület energiahatékonyságát, és jelentősen javítja a ház külső megjelenését.
Kérjen árajánlatot tetőjavításra a Tudjukkiről még ma!