meglévő Samsung leszerelés (zajosak, nincs az alváshoz nagyon csendes funkció, ki-bekapcsoláskor a csilingelés nem kikapcsolható....) után az úJ klíma felszerelés. Az áram és a rézcső természetesen ki van építve. Nincs szükségünk extrákra (WiFi, mittomén még), de jó minőségűt szeretnénk. Midea nem kell, névtelenek nem, Daikin pl., de min. Gree, és min. 3 év garancia
-ban kapott új ablakokat és lett újra vezetékelve az épület, mely kőből és téglából épült még az -as évek elején. -ben lett kész a ház külső szigetelése. Jelenleg mind a radiátoros fűtés, mind pedig a melegvíz gázkazánról (24 KW) van megoldva. Fűtés éves fogyasztása kb. m3, áramfogyasztásom kb. Kwh
Ház két szintes,alsó szinten padló fűtés 30fokra beállítva a padló előremenő vízhőfoka.Emeleten radiátor fűtés -15 kűlső hőmérséklet esetén kell az 50fokos előremenő a radiátor körben. Ház jelenleg nincs szigetelve (tervben van) födémen 30cm kőzetgyapot van. Jelenleg kombi kondenzációs kazán fűti a házat. Kérem mobilon Kérem, mobilon 15:00 után keressenek. Üdv, .
Egy jelenleg 90 m2-es Lónyay utcai, udvari, földszinti lakást szeretnénk 2 lakótérre osztani kb egyenlő arányban. Eddig egy FÉG 18-as kazán látta el a fűtést és egy FÉG vízmelegítő biztosította a meleg vizet. Felújítás után hőszivattyúval fűtenénk-hűtenénk és vizet melegítenénk. A két lakótér minden fogyasztását szeretnénk külön mérni mivel kiadásra szánjuk a lakótereket. Mellékelek egy alaprajzot a leendő lakásról Ajánlatot a komplett rendszer kiépítésre szeretnénk kapni.
-ben épült parasztház fűtés korszerűsítésére szeretnék komplett ajánlott kérni, és hogy hogyan kell kiépíteni. A mennyezetben vagy a padlóban futnak a csövek? Ez azért fontos mert lassan kezdünk tetőt cserélni, illetve mindent bontani és tudni szeretném hogy mire számíthatunk. Köszönöm mielőbbi válaszát.
Ytong, kőzet gyapottal hőszigetelt ház, éjszakai áramról működik, fűtési szezon végeztével a meleg víz. Fűtési szezonban gázkazán biztosítja a fűtés mellett, ami külső hőmérséklet vezérlésű is. A fűtési rendszer minden tagja külön körön van. Átalányt fizetek. Éves gáz: m3 Nappali villany kWh, éjszakai kWh Köszönettel
Meglévő 26 kW-os cirkós gázkazánomat megtartanám, a hőszivattyús (HSZ) fűtés egy ideig párhuzamosan működne a gázkazánnal a radiátoros és padlófűtéshez, kézzel kapcsolnám át szükség esetén. A meglévő literes HMV tartályom is megmaradna, ezt is alternatívaként tudná fűteni a HSZ. A HSZ egy literes pufferra dolgozna. Hűtésre nem használnám a HSZ rendszert, mert a házban 2 db 6.8 kW-os fűtőteljesítményű klíma van beszerelve, amit pótlólagos fűtésre is használunk. A kazánház a földszinten helyezkedik el, ide elférne a puffer, esetleg a HSZ beltéri egysége (ha nem monoblokkos lenne), és közvetlenül a falon kívülre kerülne a kültéri egység, az erkély által védve.
A szobába és nappaliba kerülne a fűtő-hűtő klíma. A kondenz víz elvezetését mindkét helyen meg kell oldani. A nappaliban a külső egység elfér az erkélyen, a szobában nem tudom, hogy az ablak melyik oldalára érdemes elhelyezni a készüléket, itt a szakmai véleménye a mérvadó, figyelembe véve működtetés szempontjából a hatékonyságot. A munka .-ben esedékes.
3 db. hálószoba klimatizálása a cél. Hamarosan felújítjuk a szobákat, ahová álmenyezet is kerül. Mivel két pici félszoba és egy teljes méretű szoba lesz érdekel, hogy esetleg légcsatornázható klíma beszerelése lehetséges-e vagy csak hagyományos multisplit klímában lehet gondolkodni. Egy családi ház alsó szintjén található a lakás. Előkertben a kinti egység elhelyezhető.
Az ingatlanban víz-víz hőszivattyú dolgozott (18as építés), ami elvileg "elromlott". Azóta elektromos kazán van bent napelem nélkül. Szeretnénk kikalkulálni, hogy levegős illetve talajszondás geotermikus hőszivattyú esetén melyikre mekkora költséggel kellene számolnunk a meglévő hőleadóra való csatlakozás esetén.