A ház kb 60 éve épült hagyományos sátortetős cseréppel. A felújításra az eredeti elképzelés cserepes lemez volt. Érdekelne viszont a könnyitett kivitelű tetőcseréppel is az ajánlat. Az eredeti szarufákat toldani kellene a későbbi időszakra tervezett fal hőszigetelése miatt felrakott kb 20 cm szigetelő anyaggal. 2 db kémény egy hagyományos és egy béléstestes átrakása ferdülése miatt. Lenne még egy régi hagyományos terasz rész felújítása. Köszönettel
-ben épült parasztház fűtés korszerűsítésére szeretnék komplett ajánlott kérni, és hogy hogyan kell kiépíteni. A mennyezetben vagy a padlóban futnak a csövek? Ez azért fontos mert lassan kezdünk tetőt cserélni, illetve mindent bontani és tudni szeretném hogy mire számíthatunk. Köszönöm mielőbbi válaszát.
Vegyes tüzelésű kazánt szeretnénk lecserélni elektromos kazánra. A központi fűtés radiátorai 2 éve voltak cserélve, azokat szeretnénk továbbra is használni. A központi fűtés nyitott tágulási tartállyal működik. A ház 2 szintes, -ben épült, nincs szigetelve, nyílászárók nem kerültek cserére. A jelenlegi két bojler közül az egyiket az elektromos kazánnal szeretnénk kiváltani. Így éjszakai áramra köthető kazánra lenne szükségünk. Nappali mérésen 52A, vezérelt mérésen 20A teljesítmény áll rendelkezésre jelenleg. Az őszi fűtési szezonra szeretnénk megcsináltatni.
A teljes tetőfelület m2. Az elképzelés, hogy a főépületen a tetőszerkezet megmarad és itt csak héjjazat csere lenne. A hozzákapcsolt fészer lesz átalakítv alapterület növeléssel és arra kellene új tetőszerkezet ami 48m2. Az elöbb említett fészer egyenlőre újraépített állapotában csak terasz lenne ami idővel beépítésre kerül. Így csak a tetőszerkezet alá tartólábak kellenének. A jelenlegi szerkeztről képet mellékeltem. Igaz azt jelöltem be hogy rugalmas vagyok, de ehyenlőre még a tervezés fázisába tartunk és szeretnénk számszerűen rálátni a költségekre.
Ytong, kőzet gyapottal hőszigetelt ház, éjszakai áramról működik, fűtési szezon végeztével a meleg víz. Fűtési szezonban gázkazán biztosítja a fűtés mellett, ami külső hőmérséklet vezérlésű is. A fűtési rendszer minden tagja külön körön van. Átalányt fizetek. Éves gáz: m3 Nappali villany kWh, éjszakai kWh Köszönettel
Meglévő 26 kW-os cirkós gázkazánomat megtartanám, a hőszivattyús (HSZ) fűtés egy ideig párhuzamosan működne a gázkazánnal a radiátoros és padlófűtéshez, kézzel kapcsolnám át szükség esetén. A meglévő literes HMV tartályom is megmaradna, ezt is alternatívaként tudná fűteni a HSZ. A HSZ egy literes pufferra dolgozna. Hűtésre nem használnám a HSZ rendszert, mert a házban 2 db 6.8 kW-os fűtőteljesítményű klíma van beszerelve, amit pótlólagos fűtésre is használunk. A kazánház a földszinten helyezkedik el, ide elférne a puffer, esetleg a HSZ beltéri egysége (ha nem monoblokkos lenne), és közvetlenül a falon kívülre kerülne a kültéri egység, az erkély által védve.
Budapest belváros, 4 m belmagasságú ú.n. "régi bérház" I. emeleten 4 szoba, 2 fürdőszoba, 1 konyha és étkező, 1 előszoba, 2 köztes terület (teljes felújítás előtt áll). hőszivattyús meleg vizes padlófűtés (jelenleg parkettás, alatta salak - előzetes felmérés szerint nem kell a salakot eltávolítani - bemérettük, nem sugárzó már) - arra kérnék visszajelzést, hogy a vizes blokkokban a problémás ólomcsövek és lefolyócsövek cseréje a padlófűtés előtt szükséges-e (lefolyók, szennyvízelvezetők stb.)?
Egy újépítésű 2 lakásos ház építésbe kezdtem. Saját magam kivitelezem, de a tető részét szeretném kiadni, a tapasztalat illetve időm hiánya végett. Mellékelve csatolom a terveket. Fafödémes, ( a fődém részből a szígetelés osb részét vállalom) azon kívűl szeretnék egy tételes árajánlott, anyag, munkadíjról. A kivitelezés még csak most kezdődik, és mivel van más függőben lévő projekteim, ezért nem sürgős, várhatóan optimális esetben ősszel, de lehet csak jővő évben lesz aktuális. Tisztában vagyok vele hogy ez hosszú idő és közben változhat az anyag ár is, de egy hozzávetőleges költségvetéssel számolnom kell.
Most vásároltunk egy nagyon régi házat, melyben egyáltalán nincs fűtés. Érdekelne minden lehetőség, illetve a várható havi kiadások is. Milyen fűtés most a leggazdaságosabb hosszútávon? A falak vályogból vannak, a nyílászárók jól szigetelnek, viszont a padozat csak egy réteg beton. Padlófűtésre gondoltunk.
A munka a Pesterzsébeten található. Nyeregtető, jelenleg azbeszt hullámpala van rajta.Hivatalosan le kell bontani, elszállítani megsemmisítésre.A palákat keresztben U tartók tartják. Az U tartókra, fogadót kell hegeszteni és szarufákat kell elhelyezni az új rétegrend kialakításához.Fólia, ellenléc, léc, cserepes lemez, cseppentőszegély.A függőeresz nem lesz bontva.Alacsony belvilág, szinte minden csak kintről közelíthető meg!63m hosszú épület, 6m-es szarufahosszak, sima nyeregtető, lezárások macskalépcső.Minden bádog cserélve lesz színterezett lemezre.Oda kell figyelni a balesetvédelemre,kordonozás,védőtetők, autók megvédésére.Területfoglalás és valószínű forgalomtechnika is kell!Mellékelek kiírást, képeket.Tisztelettel: Szombati Csaba