-ben épült parasztház fűtés korszerűsítésére szeretnék komplett ajánlott kérni, és hogy hogyan kell kiépíteni. A mennyezetben vagy a padlóban futnak a csövek? Ez azért fontos mert lassan kezdünk tetőt cserélni, illetve mindent bontani és tudni szeretném hogy mire számíthatunk. Köszönöm mielőbbi válaszát.
Vegyes tüzelésű kazánt szeretnénk lecserélni elektromos kazánra. A központi fűtés radiátorai 2 éve voltak cserélve, azokat szeretnénk továbbra is használni. A központi fűtés nyitott tágulási tartállyal működik. A ház 2 szintes, -ben épült, nincs szigetelve, nyílászárók nem kerültek cserére. A jelenlegi két bojler közül az egyiket az elektromos kazánnal szeretnénk kiváltani. Így éjszakai áramra köthető kazánra lenne szükségünk. Nappali mérésen 52A, vezérelt mérésen 20A teljesítmény áll rendelkezésre jelenleg. Az őszi fűtési szezonra szeretnénk megcsináltatni.
Ytong, kőzet gyapottal hőszigetelt ház, éjszakai áramról működik, fűtési szezon végeztével a meleg víz. Fűtési szezonban gázkazán biztosítja a fűtés mellett, ami külső hőmérséklet vezérlésű is. A fűtési rendszer minden tagja külön körön van. Átalányt fizetek. Éves gáz: m3 Nappali villany kWh, éjszakai kWh Köszönettel
Meglévő 26 kW-os cirkós gázkazánomat megtartanám, a hőszivattyús (HSZ) fűtés egy ideig párhuzamosan működne a gázkazánnal a radiátoros és padlófűtéshez, kézzel kapcsolnám át szükség esetén. A meglévő literes HMV tartályom is megmaradna, ezt is alternatívaként tudná fűteni a HSZ. A HSZ egy literes pufferra dolgozna. Hűtésre nem használnám a HSZ rendszert, mert a házban 2 db 6.8 kW-os fűtőteljesítményű klíma van beszerelve, amit pótlólagos fűtésre is használunk. A kazánház a földszinten helyezkedik el, ide elférne a puffer, esetleg a HSZ beltéri egysége (ha nem monoblokkos lenne), és közvetlenül a falon kívülre kerülne a kültéri egység, az erkély által védve.
A lakás 54 m2, 8. emeleti 2 szobás panel. Víz szerelői feladatok: A jelenleg konyhaként használt helyiség funkciója megszűnik, hálófülke lesz helyette. Itt fut az egyik strang és a mosogató alá vannak telepítve a vízórák. A másik strang a WC-ben van. Két megoldásra kérek ajánlatot: 1. A jelenlegi konyhából kellen átfordítani az órákat és a vizet a másik oldalra a nappaliba. A mosogatóhoz szeretnék konyhamalacot, ehhez szakmai véleményt szívesen fogadnék. Mindkét belépő vízvezetékre szeretnék vízszűrőt. Néhány éve a Geyser Typhoon Big Blue 10"-os vezetékes központi 10BB vízszűrő ház 1" csatlakozással+Aragon3 patron (hideg-melegvízhez) használom, és nagyon elégedett vagyok (a Vitalitas webáruházban lehet megnézni). A vízóra elé kell beszerelni. 2. A konyha átfordítása marad ugyanaz, csak a konyhai vízórát megszüntetnénk és csak egy maradna a WC-ben. Az órák áthelyezése engedélyköteles, ezért a feladatok közé tartozik a tervrajz elkészítése és az engedélyezéshez szükséges dokumentáció összeállítása és az engedélyeztetés. A fürdőszoba is átalakításra kerül, kivesszük a kádat és épített zuhany kerül a helyére. Az ehhez kapcsolódó vizes munkák elvégzése is a feladatok közé tartozik.
Budapest belváros, 4 m belmagasságú ú.n. "régi bérház" I. emeleten 4 szoba, 2 fürdőszoba, 1 konyha és étkező, 1 előszoba, 2 köztes terület (teljes felújítás előtt áll). hőszivattyús meleg vizes padlófűtés (jelenleg parkettás, alatta salak - előzetes felmérés szerint nem kell a salakot eltávolítani - bemérettük, nem sugárzó már) - arra kérnék visszajelzést, hogy a vizes blokkokban a problémás ólomcsövek és lefolyócsövek cseréje a padlófűtés előtt szükséges-e (lefolyók, szennyvízelvezetők stb.)?
Most vásároltunk egy nagyon régi házat, melyben egyáltalán nincs fűtés. Érdekelne minden lehetőség, illetve a várható havi kiadások is. Milyen fűtés most a leggazdaságosabb hosszútávon? A falak vályogból vannak, a nyílászárók jól szigetelnek, viszont a padozat csak egy réteg beton. Padlófűtésre gondoltunk.
Van egy 8m2 es területem ahol korábban a konyha illetve a fürdő volt kialakítva. Szeretném megcserélni a két helyet és a konyha helyén kialakítani a fürdőt. Oda kellene átvinni a wc t és a tusolót, ehhez le kellene bontani a jelenlegi fürdő két falát, kibontani a kádat, majd a jelenlegi konyha "lyuk" helyén tusolót, csapot és wc t kialakítani
Jelenleg 1 fázis van a házban 15 kwh LiPo akkupakkal szigetüzeműrendszerrel ..nincs visszatáplálás..elektromos autó van..töltése szükséges!!.havi futásteljesítménye km Villanyszámla havi ft autó töltése nélkül De szeretném tölteni éjszakai időrendben.. Olyan inverterre lenne szükségem ami képes kezelni 2 különálló tetőfelületen lévő napelempakkot mert 2 teljesen különálló részen lesznek a táblák..a 2 tető távolsága egymástól kb 5 m
Óbudai panellakás gardróbjából szeretnénk mosókonyhát kialakítani (1 mosógép és 1 hőszivattyús szárítógép), ehhez a vizet a szomszédos helységből szeretnénk átvinni, mivel ez a legközelebbi vízvételi lehetőség. A fürdőben a tőle távolabbi, szemközti falon helyezkedik el egy elmozdítható zuhanykabin mögött a vízkiállás. Lehetőség szerint a legkevesebb rombolással szeretnénk megoldani, (esetleg 1-1 fúrással, amin a vezetékeket át lehet juttatni a két helység közti falon), illetve ha a vezeték/ek a fal tövében a szegély mellett elvezethetők az is megfelelhet számunkra, azt a későbbiekben a zuhanykabin és szennyestartó is takarni fogja. Tehát a fent leírt problémára várom megoldási javaslatát és árajánlatát, valamint egy hozzávetőleges időintervallumot, amin belül ez meg tud valósulni. Előre is köszönöm szépen válaszát, további szép napot kívánok! Üdvözlettel: