
Padlófűtés vagy radiátoros fűtés?
Melyik fűtési típust érdemes választani? Esetleg érdemes őket kombinálni? Hogy segítsünk a döntésben, összeszedtük a radiátoros fűtés és a padlófűtés előnyeit és hátrányait.
Jelenleg parkettás egymásba nyíló szobák radiátoros fűtését szeretnénk padlófűtésre cserélni. Használt ingatlan felújítása a célunk.
Csövek fektetése,kazánba való bekötés,kazán beüzemelés.
A területen jelenleg laminált padló van. Alatta parketta illetve kőburkolat. A belmagasság 2,70 m.
Jelenleg a lakás cirkó fűtéssel működik, korszerűsíteni szeretnénk, a csatolt kép a jelenlegi állapot, régi radiátorokkal. Árajánlatot szeretnénk kérni nagyságrendileg mennyibe kerülne a korszerűtés, nem értünk hozzá, nem tudjuk mik a lehetőségek, egy biztos, elektromos fűtésre nem szeretnénk váltani. A lakást június 30tól vehetjük birtokba, előtte is van lehetőség helyszíni felmérésre de a munkálatok nem kezdhetők el. Köszönjük előre is a segítséget.
Az épület részben alápincézett, 35 nm felületen vékony rétegrendű padlófűtést szeretnék pl.: Uponor, vagy Rehau, a maradék részen padlócserével hagyományos betonozott rétegrend lenne. Kérdés, hogy ha csökkentjük a belmagasságot és az egész házban hagyományos rétegrendű padlófűtés készül mekkora az ár különbség.
Lakás vásárlás előtt állok, nagyságrendi ajánlat érdekelne.Szentendre Vasvári lakótelep, Deák Ferenc utca. Csúsztatott zsalus beton/tégla lakás, jelenleg turbós fali kazán. Két nem használt kémény a régi olajkályhákhoz a 70es -80-as évekből, vízkiállás nincs a kéményeknél. Ilyen kondíciókkal kb mennyi lenne padlófűtésre váltani?
2x20 m2 szobát újítunk fel azaz össz 40m2 -re szeretnénk padlófűtést. Jelenleg egy Ariston Genus one kondenzációs gázkazán hajt egy radiátorok rendszert amit megtartanánk csak azt nem tudom hogy még egy kör padlófűtést lehetne e rá kötni. EPS t és a hőtükör fóliát lefektetjük ezután munkára keresünk szakembert padlófűtés szerelésére és a gázkazán hoz kötéséhez.