Hűtő, fűt, meleg víz. Alsó szint radiátor és Padlófűtés. Felső szint csak radiátor. Alsó szint: -nappali, étkező radiátor és padló -konyha padló -bejárat radiátor, padló -előszobák padló -fürdő radiátor, padló -3 háló radiátor Felső szint: -galériás és 2 szoba 1 zuhanyzó radiátoros. -WC-be nincs semmi. -galérián nincs semmi
Tudnivalók: -ban épült, 4 lakásos téglaépület, első emelete, alulról és egyik oldalról fűtött közös fal található a szomszéddal, homlokzati szigetelés 8 cm, tető még nincs leszigetelve, de tervben van. A nyílászárók régi típusú két rétegűek, de utólag lett rárakva plusz egy réteg. Azt is tervezzük cserélni a közeljövőben. .43 kWh/m2 a fűtés éves fajlagos nettó hőenergia igénye tavaly készült energetikai tanúsítvány alapján. Elképzelés: Szeretnénk nagy felületű radiátorokkal megoldott split levegő-víz hőszivattyús fűtés, hűtést és melegvíz rendszert a lehető legjobb áron.
-ban kapott új ablakokat és lett újra vezetékelve az épület, mely kőből és téglából épült még az -as évek elején. -ben lett kész a ház külső szigetelése. Jelenleg mind a radiátoros fűtés, mind pedig a melegvíz gázkazánról (24 KW) van megoldva. Fűtés éves fogyasztása kb. m3, áramfogyasztásom kb. Kwh
Ház két szintes,alsó szinten padló fűtés 30fokra beállítva a padló előremenő vízhőfoka.Emeleten radiátor fűtés -15 kűlső hőmérséklet esetén kell az 50fokos előremenő a radiátor körben. Ház jelenleg nincs szigetelve (tervben van) födémen 30cm kőzetgyapot van. Jelenleg kombi kondenzációs kazán fűti a házat. Kérem mobilon Kérem, mobilon 15:00 után keressenek. Üdv, .
Egy jelenleg 90 m2-es Lónyay utcai, udvari, földszinti lakást szeretnénk 2 lakótérre osztani kb egyenlő arányban. Eddig egy FÉG 18-as kazán látta el a fűtést és egy FÉG vízmelegítő biztosította a meleg vizet. Felújítás után hőszivattyúval fűtenénk-hűtenénk és vizet melegítenénk. A két lakótér minden fogyasztását szeretnénk külön mérni mivel kiadásra szánjuk a lakótereket. Mellékelek egy alaprajzot a leendő lakásról Ajánlatot a komplett rendszer kiépítésre szeretnénk kapni.
Hajdú villanybojler nem melegíti fel a vizet. Éjszakai áramról kikötve egyenesen konnektorra (elnézést, de nem tudom a helyes meghatározást) működik: felfűt, kikapcsol. Múlt héten észleltük először a problémát, miután közvetlen bekötéssel működött, visszaállítottuk az éjszakai fűtésre. Pont 1 hétig működött, ma reggelre ismét nem volt meleg víz.
-ben épült parasztház fűtés korszerűsítésére szeretnék komplett ajánlott kérni, és hogy hogyan kell kiépíteni. A mennyezetben vagy a padlóban futnak a csövek? Ez azért fontos mert lassan kezdünk tetőt cserélni, illetve mindent bontani és tudni szeretném hogy mire számíthatunk. Köszönöm mielőbbi válaszát.
Ytong, kőzet gyapottal hőszigetelt ház, éjszakai áramról működik, fűtési szezon végeztével a meleg víz. Fűtési szezonban gázkazán biztosítja a fűtés mellett, ami külső hőmérséklet vezérlésű is. A fűtési rendszer minden tagja külön körön van. Átalányt fizetek. Éves gáz: m3 Nappali villany kWh, éjszakai kWh Köszönettel
Meglévő 26 kW-os cirkós gázkazánomat megtartanám, a hőszivattyús (HSZ) fűtés egy ideig párhuzamosan működne a gázkazánnal a radiátoros és padlófűtéshez, kézzel kapcsolnám át szükség esetén. A meglévő literes HMV tartályom is megmaradna, ezt is alternatívaként tudná fűteni a HSZ. A HSZ egy literes pufferra dolgozna. Hűtésre nem használnám a HSZ rendszert, mert a házban 2 db 6.8 kW-os fűtőteljesítményű klíma van beszerelve, amit pótlólagos fűtésre is használunk. A kazánház a földszinten helyezkedik el, ide elférne a puffer, esetleg a HSZ beltéri egysége (ha nem monoblokkos lenne), és közvetlenül a falon kívülre kerülne a kültéri egység, az erkély által védve.
gáz vizmelegitő bojler telepitése, meglévő gázvezeték, legfelső emeleti lakás, felette lapos tető, épitett kémény kivezetés létezik, jelenleg használaton kivül, bélelés szükséges, helyszin corvin plázanal, futó utcában, inkább smsben kérek jelentezést, hogy legyen nyoma, hivást, konkrét időpont egyeztetés végett köszönöm