Dunakeszin 2 szintes családi ház bővítése külső lépcsőházzal a szintek önálló megközelíthetősége érdekében, valamint a tetőtér beépítése (lehetőleg a tető szerkezet átalakítása nélkül) lenne az elképzelés (több generáció együtt élése céllal), amelynek megtervezésére, a kivitelezés megkezdéséhez szükséges műszaki dokumentáció elkészítésére szeretnék ajánlatot kapni.
Van egy kis 38nm-es házikó, beton alapon vegyes falazattal, félig befejezett tetőtérrel, ami szimpatikus lenne, hogy megvegyük, de mindenképp szükségünk lenne még további 3 hálószobára. A meglévő kisház szobája és konyhája megfelelő lenne a közös terekre, emellé szeretnénk a hálókaz. Ehhez szeretnénk kikérni szakértő tanácsát hogy hogyan, miből és mennyiért lenne érdemes bővíteni.
Egy családi házban szeretnénk 3 egymástól független lakást szeretnénk kialakítani. Nagy vonalakban a következő átalakítást szeretnénk végrehajtani: - lépcsőház házhoz építése 15m2 - mellette egy 15m2 sík kijárati rész építésea házhoz - tető cserélése - alatta egy fél szinten lakószobák kialakítása - meglévő falakon nagyobb nyílások vágása - egy felső panel leemelése
Egy gazdasági épületnek minősített, nyaraló, fürdő-és wc helyiségének a hozzáépítését szeretnénk megvalósítani. Csatoltam egy kb. tervet SweetHome 3D-ben, a méreteket elvileg helyesen tartalmazza. Az épület régi típusú B30-as téglából épült béléstestes/betonfödémes két szintes. A fürdő felett egy szoba kerül majd kialakításra a későbbiekben.
Ajánlatkérés egyszerű bejelentési tervdokumentáció elkészítésére. Tervezési program: - földszintes családi lakóépület (pince és tetőtér nincs) - hagyományos falazott épületszerkezet - magastető 25-30 fokos hajlásszög (használható padlástér nem szükséges) - nappali+konyha+étkező, 3 szoba (min. 12 m2), 1 db fürdő káddal, 1 db zuh. wc-vel - levegő-hőszivattyűs fűtés-hűtés + épület előtt 2 állásos nyitott fedett beálló (garázs nem szükséges)
Már meglévő épületről kellene tervrajz épület fennmaradási engedélyhez. Nem tudom pontosan milyen tervrajz kell, másolom egész pontosan milyen információt kaptam a hivataltól: "Fennmaradási engedélyezési eljáráshoz keresni kell egy tervezőt, elektronikus formában mellékelni majd az elkészített építészeti-műszaki dokumentációt, továbbá csatolni kellene műszaki szakértői nyilatkozatot és változási vázrajzot."
Már kész hozzáépítés, Eladás miatt lenne nagyon sürgős. Jelenlegi állapot nem egyezik, ezérs se hitelt, se állani támogatást nem vehet fel rá a vevő. A helyi jegyző és építész tud a hozzáépítésről, kérték, hogy keressünk egy tervezőt, földmérőt és ők minden engedélyt megadnak. Földmérő már van. Egyszerű régi tipusú egyszintes parasztházról lenne szó. Köszönöm!
96 m2 családi ház fafödémes tetőszerkezetét szeretnénk egy szoba mérettel átalakítani, ha lehet ezt így, mert a a tetőrészben szeretnénk egy szobát kialakítani. Mivel nem tudom, hogy ilyenkor elég-e egy gondolt szoba m2 részében alakítani, vagy szükséges-e ilyenkor az egész ház fafödémjét teljesen betonra átépíteni, ezért az átalkítandó alapterületbe sem tudom megadni pontosan a méretet.
Egy 50 m2-es nyaraló alapterületének bővítése lenne a cél. A házra tavaly elméletileg készült egy terv két emeletes épületre, de anyagilag csak egy szintben tudunk gondolkodni. A helyiségek kialakítása fix. A teljes tervezés és építés során szükségünk lenne az építész ellenőrzésére. Ehhez kérnék árajánlatot. Köszönöm szépen. Elsősorban e-mailben kérném az ajánlatokat. Köszönöm szépen.
T. Cím! Rábakecöl Ady Endre u 1. címre, szeretnék a családi ház mellé elhelyezni egy 8-9x3-3.2-as mobilházat, amelyre idővel vízet és villanyt köttetnék. Milyen előírásoknak kell megfelelni, hogy traktorral egy fix helyre vontathassam? Milyen engedély és bejelentés szükséges,hogy minden rendbe legyen jogilag is? Engedélyezés milyen kiadásokat von magával? Vagy csak vontassam a kertbe és kész? Tisztelettel és köszönettel :