Meglévő literes 2 hőcserélős tárolómhoz szeretnék napkollektrot telepíteni. Tető déli fekvésű csövezés kb 8 m lehet. Egy tetőn való átvezetés dlp csatornába lehozva a csövek (esztétika miatt) a homlokzati falon és egy beállás a kazánházba. Jelenlegi HMV-m literes hajdú két spirál csöves, melyet nem kívánok bővíteni. Kompletten szerelve szivattyúval vezérléssel.
Tisztelt Cím! Nyíregyháza Sóstóhegy Csillagfény u 14 alatt építem jelenleg családi házamat, mely ikerépület, a mellékelt képen a Nyugati oldali ház lenne majd az enyém. Mellékletként csatolom a gépészeti dokumentációt, valamit építészeti tervet műszaki leírást. Kérdésem lenne, hogy a mellékelt dokumentációk alapján mekkora hőszivattyúra lenne szükségem, valamint a padlófűtéshez mekkora tágulási tartály kell a legoptimálisabb működéshez? ( családom nem Uniósodott (22C°) számukra az ideális hőfok a szobákba 24 C°) A fűtés minden szobába elhelyezett termosztátról működne + a nappali. A későbbiekben szeretnék másodlagos fűtést kialakítani ami miatt a puffer tároló két hőcserélőt kell, hogy tartalmazzon. A meleg vizet is hőszivattyúval szeretném előállítani. Kérdésem, mekkora puffer tartályt javasolnak? Ismét lényeges, hogy szeretik a meleg vizet használni. A meleg víz rendszer keringtetett rendszerű lesz. Lehetőség szerint ez is két hőcserélőt tartalmazzon. A fentiekre való tekintettel kérnék Önöktől egy árajánlatot az alábbiak szerint: Hőszivattyú külső belső egység HMV púder tartály 2 db hőcserélővel Fűtési puffer tartály 2 db hőcserélővel leszállítás beépítési költség Árajánlatukat és segítségüket előre is köszönöm! Üdvözlettel:
A fűtött alapterület úgy értendő, hogy m2 a földszint és m2 a tetőtér. Puffertartály van napkollektoros rendszerrel. A puffertartályba egy vegyes tüzelésű kazán és egy gázkazán is be van kötve. A gázkazánnal lehet gravitációsan is fűteni. Öntöttvas radiátorok vannak felszerelve. Ezeket szeretném megtartani. A jelenlegi elektromos mérőóra napelemes rendszerrel van összekötve, de a hőszivattyú elektromos áram ellátását H-tarifás rendszeren keresztül szeretném megoldani. Rugalmas vagyok az időpont tekintetében, de szeretném, ha július végéig legkésőbb elkészülne.
Egy frissen vásárolt külterületi ingatlan (tanya) felújítását kezdtük el konkrétan a 4 fal maradt 3x32 amper rendelkezésre áll az ingatlanban viszont gáz nem áll rendelkezésre így a hőszivattyús rendszer látná el a teljes ház fűtés és melegvíz igényét ,későbbiekben napelemes rendszert is szeretnénk telepíteni.
Fal: tégla Szigetelés: 15 cm homlokzati szigetelés, 10 cm födém szigetelés Helyiségek száma: 5, amiből 3 nagyobb(nappali/ebédlő/konyha egyben és 2 hálószoba), 2 kisebb(fürdő, wc) Nyílászárók: felújítva, műanyagok, 3 üvegesek Elképzelés: fűtés-hűtés, valamint a melegvíz szolgáltatása Sokkal jobban preferálnám, ha e-mailben tudnánk kommunikálni, mivel napközben a munkahelyemen nem tudom felvenni a telefon. Köszönöm
Megkaptam az MGT-t egy 10kW-os SolPlanet inverterre, 3x16A-es bejövőm van. A havi számla kb. 15eFt, kWh körüli, ez idén bővülne két fűtő klímával, együtt 5.5kW-osak. A tetőn már van 4,8kW napelem, amit eddig szigetüzemben használtam. További kb. 5kW-ot szeretnék mellé, amit vagy egy 10 fokos dőlésű lemeztetőre, vagy egy függőleges tűzfalra lehetne elhelyezni.
Nekem egy olyan árajánlat kell, ami a most kezdődő napelem rendszer pályázaton biztos nyerő, a minimális Kw támogatás figyelembevételével, ami tavaly 5Kw volt. Azért ennyi, mert nekem nulla forintom van a beruházásra. Azaz kell egy olyan kivitelező, aki a teljes kivitelezést úgy csinálja meg a pályázott pénzből, hogy nekem ne kelljen semmit befizetnem senkinek, sehova. Illetve jól ismeri a pályázat kritériumait ami most fognak megnyitni, és tud is segíteni.
Tisztelt Hölgyeim/Uraim, társasházi lakás balkonjára /off grid!/kis kapacitású -max. 1 KW- sziget ipusúí, 2x wattos/?/ bifacial elem+inverter+ Ah akku , a hűtőszekrény , illetve esetenként más fogyasztók üzemelését biztosító "erőművet" kívánok létesíteni /A berendezés minden vonatkozó törvénynek meg fog felelni! Üdvözlettel
Tisztelt Cím! Egy 80-as években épült 70 m2 hasznos alapterületű B30-as blokktéglával épített, vegyes fűtéssel rendelkező családi ház felújításához lenne szükségünk megfelelő szakemberre, aki a levegő-víz hőszivattyús rendszert ki tudná építeni, illetve tanácsot tudna adni a megfelelő rendszer megtalálásában, kiválasztásában.
Van olyan vill órám ami ejszakai áramra vonatkozik-igaz evek ota nincs használatban. A vill óram 3x10 amperes, kell-e bővíteni 16 amperesre? Ezen kivül egy patak mellett lakom. Elsősorban milyen típusú hőszivattyú jöhet szóba?( viz-kevegő, talaj szondás,stb..) Egy 12kW tejesitményűnek mi az energia igénye es az mennyi fogyasztással ( ft- ban )is jár? Köszönettel: