A szobába és nappaliba kerülne a fűtő-hűtő klíma. A kondenz víz elvezetését mindkét helyen meg kell oldani. A nappaliban a külső egység elfér az erkélyen, a szobában nem tudom, hogy az ablak melyik oldalára érdemes elhelyezni a készüléket, itt a szakmai véleménye a mérvadó, figyelembe véve működtetés szempontjából a hatékonyságot. A munka .-ben esedékes.
Budapest belváros, 4 m belmagasságú ú.n. "régi bérház" I. emeleten 4 szoba, 2 fürdőszoba, 1 konyha és étkező, 1 előszoba, 2 köztes terület (teljes felújítás előtt áll). hőszivattyús meleg vizes padlófűtés (jelenleg parkettás, alatta salak - előzetes felmérés szerint nem kell a salakot eltávolítani - bemérettük, nem sugárzó már) - arra kérnék visszajelzést, hogy a vizes blokkokban a problémás ólomcsövek és lefolyócsövek cseréje a padlófűtés előtt szükséges-e (lefolyók, szennyvízelvezetők stb.)?
Most vásároltunk egy nagyon régi házat, melyben egyáltalán nincs fűtés. Érdekelne minden lehetőség, illetve a várható havi kiadások is. Milyen fűtés most a leggazdaságosabb hosszútávon? A falak vályogból vannak, a nyílászárók jól szigetelnek, viszont a padozat csak egy réteg beton. Padlófűtésre gondoltunk.
3 db. hálószoba klimatizálása a cél. Hamarosan felújítjuk a szobákat, ahová álmenyezet is kerül. Mivel két pici félszoba és egy teljes méretű szoba lesz érdekel, hogy esetleg légcsatornázható klíma beszerelése lehetséges-e vagy csak hagyományos multisplit klímában lehet gondolkodni. Egy családi ház alsó szintjén található a lakás. Előkertben a kinti egység elhelyezhető.
Üdvözlöm! elektromos padlófűtést szeretnék most készülő tetőtérbeépítéshez. 85m2 alapterület = 60m2 hálószobák + 15m2 fürdőszoba. Helyszín: Budapest XV. kerület, önálló családi ház Falazat: 44cm Leiertherm tégla + 10cm rockwool szigetelés Ablakok: 3 rétegű hőszigetelt. Köszönettel: Zsuzsa
Az ingatlanban víz-víz hőszivattyú dolgozott (18as építés), ami elvileg "elromlott". Azóta elektromos kazán van bent napelem nélkül. Szeretnénk kikalkulálni, hogy levegős illetve talajszondás geotermikus hőszivattyú esetén melyikre mekkora költséggel kellene számolnunk a meglévő hőleadóra való csatlakozás esetén.
Jelenleg egy -ben gyártott Kospel EKCO L1F-6z kazán működik . A pincében van telepítve kiegyenlítő és puffer meleg víz tartállyal . Sajnos elkezdődött a javítgatási időszak, ezért inkább újat szeretnék beszereltetni. Az idén már a felső 3. szintet (kb 45 m2) alig fűtötte 52 fokos előremenő hőmérséklettel . A kazánnak 3 fázisú bekötése van. A hőfokszabályozás jelenleg manuális, előremenő hőfokszabályozással. A fűtésrendszer szerencsére tömör, nagyon kevés légtelenítés szükséges. A keringtető szivattyúnak valószínüleg 6 m magasságot kellene tudni, mert a jelenlegi Grundfoss csak 4-et tud. Ezen kívül nyugdíjas mérnök vagyok és méltányos megoldást keresek. Előre is köszönöm a munkát.
Üdvözlöm! Az interneten találtam a hirdetésüket! Gree comfort X 3,5 klímát szeretnénk a panel lakásunkba Vácon! A beltéri egység a nappaliban lenne, a 3 méter cső véleményem szerint elegendő, a kültéri egység az erkélyen lenne a falra szerelve. A fal ahol átmenne a cső fa. A konnektor a kültéri egység alatt van . Milyen árban lenne? érdeklődni szeretnék, hogy itt van e még bármilyen rejtett költség? Június elejére van még időpontjuk? Üdvözlettel
Most egy vegyes tűzelésű kazán van egy régi termoöv kazánnal. A termoöv kazán cserélném le modern kondenzációs gázkazánra. A kényelem érdekében, hogy a vegyes tüzelés is jobb hőérzetet adjon egy puffertárlóval is bővíteném. A gépészet a pincében van, külön kémény van a gáz és a vegyes kazánnak. Iszapleválasztó sincs, és lehet, hogy a keringést is korszerűséteni kéne.
Van egy elromlott, 21 éves Ferroli Domina C 24 típusú fali, kéményes, kombi készülékem, amelyet már nem érdemes javítani. Ezt szeretném kicseréltetni egy Ariston Clas X 24 CF EU Fali kéményes kombi gázkazánra, vagy más javasolt modellre, de nem kondenzációsra, egyszerűsített eljárás keretében, vagyis műszaki-biztonsági ellenőrzésre is szükség lesz.