Padlófűtés vagy radiátoros fűtés?
Melyik fűtési típust érdemes választani? Esetleg érdemes őket kombinálni? Hogy segítsünk a döntésben, összeszedtük a radiátoros fűtés és a padlófűtés előnyeit és hátrányait.
Lakás vásárlás előtt állok, nagyságrendi ajánlat érdekelne.Szentendre Vasvári lakótelep, Deák Ferenc utca. Csúsztatott zsalus beton/tégla lakás, jelenleg turbós fali kazán. Két nem használt kémény a régi olajkályhákhoz a 70es -80-as évekből, vízkiállás nincs a kéményeknél. Ilyen kondíciókkal kb mennyi lenne padlófűtésre váltani?
2x20 m2 szobát újítunk fel azaz össz 40m2 -re szeretnénk padlófűtést. Jelenleg egy Ariston Genus one kondenzációs gázkazán hajt egy radiátorok rendszert amit megtartanánk csak azt nem tudom hogy még egy kör padlófűtést lehetne e rá kötni. EPS t és a hőtükör fóliát lefektetjük ezután munkára keresünk szakembert padlófűtés szerelésére és a gázkazán hoz kötéséhez.
Igazából nem is hőszigetelést szeretnék hanem vízszigetelést, ilyen opciót nem találtam az oldalon. 20méter szakaszon kéne az alapot vízszigetelni, hátsó északi fal szomszéd felöl családi háznál , kapilláris nedvesség miatt. Oldalról ha sokat esik az eső vizes a fal, erre szeretnék költséghatékony megoldást, a lemezbeütés és impregnálás nem opció, kő alap van szabálytalan elrendezésben. Az elképzelésem az alapot valamilyen vízszigetelő anyaggal végig kenni , drénlemez, kavics, így talán meg gátolható hogy a víz ne folyon a fal felé mert pont arra lejt az egész udvar (szomszédé).
A meglévő ingatlan megfelel az eddig ismert Új -es Otthonfelújítási programnak! Ennek keretében szeretnénk homlokzati és lábazati szigetelést! A falazat vályog, kőporos vakolattal, ezért elsődlegesen a homlokzat szigetelését közét gyapottal vagy megfelelő páraáteresztő clima eps rendszerrel! A lábazat beton, amit cement keverékbe ágyazott mosott gyöngykavics borít! Az ingatlan új szárnya már szigetelt, de valamivel több mint m2 felület még nem!
Az állami energiahatékonyságot növelő pályázat keretében kívánom a családi házunkat leszigetelni 10 cm vastagságban. A pince oldalát ennél vékonyabb méretben. A ház két oldala (viszont korábban már szigetelésre került 5-5 cm vastagságban, így azok kiegészítését szeretném kérni. A szigetelés mellett az oromfalak burkolását is meg szeretném oldani, hogy azok "gondozásmentesek" legyenek.
Vegyes tüzelésű kazánt szeretnénk lecserélni elektromos kazánra. A központi fűtés radiátorai 2 éve voltak cserélve, azokat szeretnénk továbbra is használni. A központi fűtés nyitott tágulási tartállyal működik. A ház 2 szintes, -ben épült, nincs szigetelve, nyílászárók nem kerültek cserére. A jelenlegi két bojler közül az egyiket az elektromos kazánnal szeretnénk kiváltani. Így éjszakai áramra köthető kazánra lenne szükségünk. Nappali mérésen 52A, vezérelt mérésen 20A teljesítmény áll rendelkezésre jelenleg. Az őszi fűtési szezonra szeretnénk megcsináltatni.
Egy meglévő még be nem színezett kb m2 falfelület javítása és színezés nemes vakolattal. (Háló átfedések újra dübelezése, sarokerősítések, repedések javítása, kávák javítása). Külső kerámia könyöklők beépítése. Lábazat szigetelése, hálózása, dübelezése (tégla borítás miatt), tégla ragasztása és fugázása. Kb 35m2-en.
Budapest belváros, 4 m belmagasságú ú.n. "régi bérház" I. emeleten 4 szoba, 2 fürdőszoba, 1 konyha és étkező, 1 előszoba, 2 köztes terület (teljes felújítás előtt áll). hőszivattyús meleg vizes padlófűtés (jelenleg parkettás, alatta salak - előzetes felmérés szerint nem kell a salakot eltávolítani - bemérettük, nem sugárzó már) - arra kérnék visszajelzést, hogy a vizes blokkokban a problémás ólomcsövek és lefolyócsövek cseréje a padlófűtés előtt szükséges-e (lefolyók, szennyvízelvezetők stb.)?
Most vásároltunk egy nagyon régi házat, melyben egyáltalán nincs fűtés. Érdekelne minden lehetőség, illetve a várható havi kiadások is. Milyen fűtés most a leggazdaságosabb hosszútávon? A falak vályogból vannak, a nyílászárók jól szigetelnek, viszont a padozat csak egy réteg beton. Padlófűtésre gondoltunk.
Üdvözlöm! elektromos padlófűtést szeretnék most készülő tetőtérbeépítéshez. 85m2 alapterület = 60m2 hálószobák + 15m2 fürdőszoba. Helyszín: Budapest XV. kerület, önálló családi ház Falazat: 44cm Leiertherm tégla + 10cm rockwool szigetelés Ablakok: 3 rétegű hőszigetelt. Köszönettel: Zsuzsa