Egymagam vagyok jelenleg főállású átalányadózó a saját vállalkozásomban, ennek kapcsán keresek könyvelőt. Vállalkozásom tevékenysége főként grafikai, social media manageri munkák, sajnos alacsony bevétellel. 2 februárjában indítottam vállalkozásomat még katásként. Az iparűzési adóval kapcsolatban is szeretnék segítséget kérni, mert sajnos nem tételes adózóként adtuk be a papírokat. Illetve jelenleg várandós vagyok, és szeretném tudni, hogy vonatkozik e ebben az átalányadózási formában rám valamilyen adókedvezmény.
Nyugdíjas vagyok és kiegészítő tevékenységként takarítást vállalok egy cégnél. A heti egyszeri iroda takarításért számláznék havonta 60 ezer Ft+Afá-t. Ehhez gondolom egyéni vállalkozást kellene indítanom. Mivel ennek éves ősszege nem éri el az 1,2 M Ft-ot, tanácsadásért fordulok Önökhöz. Köszönettel
Kezét Csókolom! Haladi Miklós vagyok roffról a tól. Egy adóügyben szeretném Önnel felvenni a kapcsolatot,még pedig ami az alanyi adómentességet illeti. Jelenleg a VT éves bevétele nettó 10-11 Millió Ft körül alakul,melyet kizárólag célszerinti tevékenységünkből hozunk össze.(tagi díjak,földalapú támogatás,vadhús értékesítés,vadásztatás,egyéb támogatások,stb)Vállalkozási tevékenységet társaságunk nem folytat,még is havi áfabevallók vagyunk.Kérdésem,hogy ki lehet-e lépni az ÁFA körből,ha igen milyen módon?Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!Tisztelettel:Haladi Miklós.
Az egyéni vállalkozásom könyvelésèhez keresek szakembert. Év végén váltanèk könyvelőt. Természetgyógyász vagyok, de már 3 éve nem végeztem kereső tevékenységet, mivel szülési szabadságon vagyok. Igen született meg a második gyermekem, tehát várhatóan további 3 évig ez így is marad. A vállalkozást a jogviszony miatt tartom fent. Azt várom az új könyvelőtől, hogy elvégzi a szükséges dokumentumok beadását, tudok vele konzultálni ha kérdésem van adó ügyben, illetve beadja a csed, gyed, táppénz papírokat.
A a saját tulajdonú irodaháza kiadásával foglalkozik, jelenlegi kiadottsági szint megközelítőleg 90%.Kimenő-bejövő számlák:30-50 között. Havi bevétel - 2,5-3,5MFt, valamint havi 1. € (euróban vannak megállapítva a bérleti díjak) Kérdés esetén kérem keressenek a megadott elérhetőségeim egyikén. Válaszukat köszönve - Baranyi Gábor irodavezető
Tisztelt Tudjukki! Új autó vásárlása előtt állunk és adótanácsra lenne szükségünk. Háttér: Ketten vagyunk általányadózó ÁFÁ-s egyéni vállalkozók a feleségemmel, Tímeával. Családi kasszából vennék készpénzért új autót. Kérdéseim: - lehetséges-e, hogy én mint vállalkozó készpénzért megveszem az autót és bérbeadom tovább Tímeának jelképes összegért, ezáltal ha jól értettem a vásárlási során keletkezett ÁFÁ összeget én levonhatom, mert bérbeadásra vettem az autót. - Tímeának kell ez esetben a cégautó adót fizetnie? - Szükséges-e ebben az esetben nekem valamilyen cégbírósági bejegyzés, APEH felé bejelentési kötelezettség, hogy bérbeadással is foglalkozom. - Ha lehetséges, milyen konstrukcióban érdemes gondolkodnunk. (zártvégű- nyíltvégű lízing, bérbeadás) Tisztelettel:
Szépjónapot Külföldön élek 14. éve és szeretnék utánajárni milyen adókötelezettségeim vannak esetleg mielőtt megigénylem az állampolgárságot hollandiában! Soha nem dolgoztam otthon csak diákmunkát végeztem kb 15 éve Viszont soha nem készítettem adóbevallást és nincs lejelentve hogy külföldön élek Lakcímem már nem él magyarországon Előre is köszönöm
Szerb állampolgár Budapesten elindított egy autószerelői vállalkozást, de a magyar kapcsolattartók nem adták át neki időben a leveleket, papírokat és ezer forintos büntetést kapott szeptemberben. Most ezt szeretné rendezni, folyószámlát nyitni, fizetni az adót és minden szükséges papírt beszerezni.
tavaly elhunyt a könyvelőm, augusztus 1-jével átálltam KATÁ-ról általányadózásra (nem főállású, mert alkalmazott vagyok), azóta sikerült mindent rendben beadni, kivéve az IPA-t, azzal most elekadtam, és az éves bevalláshoz is segítségre lesz szükségem, mert a családi adókedvezményeket akkor kérném vissza. Jövőre pedig minden bevallást a könyvelőre bíznék, azért nem a könyvelés kategóriát választottam, mert bérszámfejtésre nincs szükség.
Üdvözlöm Cripto területen kereskedéssel kezdtem el foglalkozni. Érdeklődni akarok, hogy hogyan működne az adózás. Amit tudok (javítson ki ha tévedek): - Évente kell adózni - 15%-os az adó Maga a folyamatot viszont nem tudom, mivel új vagyok az ilyen területen, és maga az adózással kapcsolatosan is, vállalkozás is tervben van, viszont az most nem fontos egyenlőre.