Padlófűtés vagy radiátoros fűtés?
Melyik fűtési típust érdemes választani? Esetleg érdemes őket kombinálni? Hogy segítsünk a döntésben, összeszedtük a radiátoros fűtés és a padlófűtés előnyeit és hátrányait.
Panellakásban konyha-előszoba-fürdő burkolása kellene. ( 3. emeleti a lakás, lift sajna nincs.) Jelenleg linóleum van, de több helyen szakad, mert nem dolgoztak alá rendesen, tehát fel kellene szedni, és emiatt lehet, hogy az aljzatbetont is ki kell egyenlíteni. A képeken az eredeti állapot látható, azóta szakadt fel. Vinyl burkolatot szeretnék. Előre is köszönöm :-)
Tisztelt Cim, Erdeklodni szeretnek, hogy Budapest-Budafok teruleten 3 szintes csaladi haz komplett gepeszeti (viz, csatorna, kozponti szelloztetes, futes: hoszivattus radiator + felso ket szintre padlofutes) felujitasat/kivitelezeset tudjak-e valallni, es ha igen, korulbelul milyen hataridovel. Udvozlettel: Robert Emailben keressenek lehetőleg mert nem vagyok elérhető telefonon sokszor.
Jelenleg régi parketta van, alatta homokkal, így betonozni is kell. Kérem, elsősorban emailben keressenek, szeretnék kapni megközelítő árajánlatokat kapni, egy teljes lakásfelújításról van szó, amit tavasszal kellene elkezdeni, tisztában vagyok vele, hogy az árak változhatnak, de nem szeretnék a munka kezdete előtt 1 hónappal szakembert keresni. Üdv, .
Jelenleg a tetőtér kerül beépítésre. A járófelület OSB lapok melyre a jövőben fog elhelyezésre kerülni a burkolat. Ebben az évben a helyiségekben nem lesz fűtési rendszer telepítve, nem lesz lakva télen, de jövőre igen. Elektromos padlófűtés melegvizes padlófűtés, Infrapanelek és klímás fűtés opciók lehetnek.
Az ingatlan lakott, L alakú épület. Tudjuk-e 2-3 szakaszban, vagy esetleg helyiségenként kialakítani a rendszert, lebetonozni, leburkolni, majd a használt lakóteret az elkészült területre átrendezni, és folytatni a következő rész kiépítésével, (szakaszonként akár két hetes szünetet is beiktatva, hogy ott az egyéb munkálatok elvégezhetőek legyenek és az "átköltözés" is megtörténhessen) hátrafelé haladva az épületben a tervezett kazán irányába?
Elektromos hőtárolós fűtőszálas padlófűtés komplett kialakításához keresek kivitelezőt május vagy június hónapra. Feladatok: aljzat bontás, mélyítés, betonozás ( szerelőbeton ), hő- és vízszigetelés, fűtőszál telepítése, lerakása, betonozás ( 10-12 cm ) aljzatkiegyenlítés, hidegburkolás. Villamossági munkák: tervezés, áramkör kiépítése a vezérelt mérőtől, telepítés.
Két szintes családi ház fűtésrendszerét szeretném korszerűsíteni a teljes alsó szinten vizes padlófűtést szeretnénk hőszivattyúval és az emeleten pedig klímákkal. Jelenleg az ingatlant 2 gázcirkó szolgálja ki az egyik a fűtésért felel radiátorokon keresztül, a másik a melegviz szükségletet szolgálja ki. Mielőbbi személyes felméréset szeretnék kérni árajánlattal! Üdvözlettel.:
Tisztelt Cím! Újépítésű házunk teraszának beépítésén gondolkodunk, és a ház többi részéhez hasonlóan itt is padlófűtést kialakítani. A ház padlófűtését generálkivitelező végezte (86 m2 alapterület). A teraszunk 10 négyzetméter, jelenleg még estrich betonozás előtti fázisban van, így letehető a padlófűtés. Első körben szeretnék érdeklődni, hogy 10 négyzetméter padlófűtés kialakítása megközelítőleg milyen költséggel valósulhatna meg (plusz 1 kör, osztó-gyüjtő stb.). A terasz a kazántól (háztartási helyiség) kb. 5 méterre helyezkedik el.
Az épület részben alápincézett, 35 nm felületen vékony rétegrendű padlófűtést szeretnék pl.: Uponor, vagy Rehau, a maradék részen padlócserével hagyományos betonozott rétegrend lenne. Kérdés, hogy ha csökkentjük a belmagasságot és az egész házban hagyományos rétegrendű padlófűtés készül mekkora az ár különbség.
Lakás vásárlás előtt állok, nagyságrendi ajánlat érdekelne.Szentendre Vasvári lakótelep, Deák Ferenc utca. Csúsztatott zsalus beton/tégla lakás, jelenleg turbós fali kazán. Két nem használt kémény a régi olajkályhákhoz a 70es -80-as évekből, vízkiállás nincs a kéményeknél. Ilyen kondíciókkal kb mennyi lenne padlófűtésre váltani?