Jelenleg kondenzációs kazánnal fűtők, radiáorokon keresztül. Megvagyok elégedve vele, de napelem lett felszerelve így többlettermelésem keletkezik aminek a felhasználása miatt gondolkodom elektromos kazán beépítésén a meglévő kazán mellé. Fűtés szempontjából a két kazán közt váltani szeretnék, az elektromos kazánt csak átmeneti időszakban használnám. a melegvizet folyamatosan a jelenlegi átfolyos kondenzációs kazánból szeretném nyerni, de nyitott vagyok az elektromos átfolyós melegvízelőállításra is amikor az elektromos kazánt használnám. Szeretnék árajánlatot kérni a kazánra és annak beszerelésére is. Köszönöm.
Régi FÉG cirkó készülékről van szó (időközben egy-két alkatrészét már cserélték). Amikor tavasszal lekapcsoltuk még működött, de már nehezebben indult meg a láng belobbanása. Általános tisztításra gondolunk és a fenti hibának az ellenőrzésére/javítására. Kifejezetten FÉG-hez értő szakembert keresünk!
Külterületi ingatlan, két szintes: alapterülete 55m2 (+ kb. 30m3 - ferde tetős). Jelenleg vegyes kazánnal történik a fűtés (fával), mindenhol radiátorok vannak, továbbá L puffertartály vezérléssel, és van gázkazán is, amit már nem használok (nagy gázpalackkal történt időnként előfűtés - vezérlésbe kötve ez is). Szigetelés körbe 7 cm vastag, tető vastagon szigetelt,műanyag és régebbi fa nyílászárók találhatóak.
A készülék megvan, Ariston SGA X EE (álló, kéményes), a beszereléshez keresek szakembert. Egy l-es Quadriga helyett lesz beállítva, ugyanarra a helyre, a műszaki paraméterek egyeznek. Kiépíteni semmit nem kell, a vízbekötéseket kellene rugalmas csővel toldani 20-30 cm-t, új gázcsövem is van. Csak Aristontól felhatalmazással rendelkező szakember végezheti a beszerelést.
Jelenleg a tetőtér kerül beépítésre. A járófelület OSB lapok melyre a jövőben fog elhelyezésre kerülni a burkolat. Ebben az évben a helyiségekben nem lesz fűtési rendszer telepítve, nem lesz lakva télen, de jövőre igen. Elektromos padlófűtés melegvizes padlófűtés, Infrapanelek és klímás fűtés opciók lehetnek.
Cégünk teljesen szeretné kiiktatni a földgáz felhasználást. Energetikai vizsgálat szerint szeretnénk 3*30 kw-os hőszivattyú telepítését kivitelezeni, melyek az alábbi feladatokat látják el. 1 db az állandó melegvíz ellátását ( literes bojlerrel) 2 db szezonálisan az épület hűtését-fűtését. Hűtés fan coilokkal kivitelezve, melyek szintén cserélendőek. Fűtés radiátor, padlófűtés és fancoilokkal van kivitelezve. Jelenleg 2 db 65 kw-os buderus gázkazánt üzemeltetünk.
Az ingatlan lakott, L alakú épület. Tudjuk-e 2-3 szakaszban, vagy esetleg helyiségenként kialakítani a rendszert, lebetonozni, leburkolni, majd a használt lakóteret az elkészült területre átrendezni, és folytatni a következő rész kiépítésével, (szakaszonként akár két hetes szünetet is beiktatva, hogy ott az egyéb munkálatok elvégezhetőek legyenek és az "átköltözés" is megtörténhessen) hátrafelé haladva az épületben a tervezett kazán irányába?
Meglévő cirkofűtés lecserélése fűtés-hűtés-melegvíz hőszivattyúra - preferált a split hőszivattyú, esetleg monoblokkos. Jelenleg a hőszigetelés kialakítása folyamatban, de célként 20-30cm hőszigetelés és 3 rétegű ablakok lesznek. Kültéri egységet (ha lehet) a garázs végébe tenném - 17-20m-re van a kazánháztól. Egyelőre nem kérek ajánlatot a radiátorok cseréjére, de később alakítom fancoilra. Nem tervezek padlófűtést, így egy magasabb hőfokon is üzemelő hőszivattyú preferált.
Elektromos hőtárolós fűtőszálas padlófűtés komplett kialakításához keresek kivitelezőt május vagy június hónapra. Feladatok: aljzat bontás, mélyítés, betonozás ( szerelőbeton ), hő- és vízszigetelés, fűtőszál telepítése, lerakása, betonozás ( 10-12 cm ) aljzatkiegyenlítés, hidegburkolás. Villamossági munkák: tervezés, áramkör kiépítése a vezérelt mérőtől, telepítés.
A földszinten padlófűtés ,a felső szinten 5-db romantic radiátor üzemel! A pinceszintről van a két szint külön külön fűtökörről elosztva! A három fázis is ott rendelkezésre áll! A kivitelezés elvégezhető nagyobb szerkezeti bontások nélkül! A meglévő wismann gázkazánt megmaradna a “ masodlagos” tartalék vezerlését kellene megoldani! Az ez évi ösztől induló fűtési szezont már az új rendszerrel szeretném elkezdeni!