Tisztelt Cím! Egy 80-as években épült 70 m2 hasznos alapterületű B30-as blokktéglával épített, vegyes fűtéssel rendelkező családi ház felújításához lenne szükségünk megfelelő szakemberre, aki a levegő-víz hőszivattyús rendszert ki tudná építeni, illetve tanácsot tudna adni a megfelelő rendszer megtalálásában, kiválasztásában.
Van olyan vill órám ami ejszakai áramra vonatkozik-igaz evek ota nincs használatban. A vill óram 3x10 amperes, kell-e bővíteni 16 amperesre? Ezen kivül egy patak mellett lakom. Elsősorban milyen típusú hőszivattyú jöhet szóba?( viz-kevegő, talaj szondás,stb..) Egy 12kW tejesitményűnek mi az energia igénye es az mennyi fogyasztással ( ft- ban )is jár? Köszönettel:
Az épület teljesen felújítás és szigetelésen esett át, 3 rètegű nyílászárók vannak az épületben. Padlófűtés frissen előkészítve. A hőszivattyúnak minden helyben és előkészítve gépészeti helységben. Kültéri és beltéri egységek 2m én belül elhelyezhetők és rendszerre köthetőek. Villany előkészítve. Köszönöm szépen . Fűtés szezonra lenn szükséges. Háztartási melegvizet nem kell előàllitson.
Jelenlegi falfűtés rendszer van kiépítve, gázfűtéssel és vizes kandalló rásegítéssel. A HMV két rendszerről is üzemeltethető, villanybojler és gázbojler. Ha lehetséges a meglévő rendszereket szeretném megtartani tartalékként. Két éve egy 5KW-s napelem egység került felszerelésre, jó lenne a termeléssel összehangolni a hőszivattyú üzemelését.
Egy műhely épületben eddig elektromos ill. PB gázzal működő kazánnal fűtöttünk. Ezt szeretnénk kiváltani hőszivattyúval. Kb. 16 kW névleges teljesítményű hőszivattyúra gondoltam, amely -13°C külső hőmérséklet esetén is képes legalább 12 kW fűtő teljesítményre, legalább 2,3 COP érték mellett. Egyéb részletekhez, kiviteli árajánlat előtti felméréshez, gondolom egy helyszíni szemle lenne célszerű.
Tisztelt Cim, Erdeklodni szeretnek, hogy Budapest-Budafok teruleten 3 szintes csaladi haz komplett gepeszeti (viz, csatorna, kozponti szelloztetes, futes: hoszivattus radiator + felso ket szintre padlofutes) felujitasat/kivitelezeset tudjak-e valallni, es ha igen, korulbelul milyen hataridovel. Udvozlettel: Robert Emailben keressenek lehetőleg mert nem vagyok elérhető telefonon sokszor.
Külterületi ingatlan, két szintes: alapterülete 55m2 (+ kb. 30m3 - ferde tetős). Jelenleg vegyes kazánnal történik a fűtés (fával), mindenhol radiátorok vannak, továbbá L puffertartály vezérléssel, és van gázkazán is, amit már nem használok (nagy gázpalackkal történt időnként előfűtés - vezérlésbe kötve ez is). Szigetelés körbe 7 cm vastag, tető vastagon szigetelt,műanyag és régebbi fa nyílászárók találhatóak.
Cégünk teljesen szeretné kiiktatni a földgáz felhasználást. Energetikai vizsgálat szerint szeretnénk 3*30 kw-os hőszivattyú telepítését kivitelezeni, melyek az alábbi feladatokat látják el. 1 db az állandó melegvíz ellátását ( literes bojlerrel) 2 db szezonálisan az épület hűtését-fűtését. Hűtés fan coilokkal kivitelezve, melyek szintén cserélendőek. Fűtés radiátor, padlófűtés és fancoilokkal van kivitelezve. Jelenleg 2 db 65 kw-os buderus gázkazánt üzemeltetünk.
Meglévő cirkofűtés lecserélése fűtés-hűtés-melegvíz hőszivattyúra - preferált a split hőszivattyú, esetleg monoblokkos. Jelenleg a hőszigetelés kialakítása folyamatban, de célként 20-30cm hőszigetelés és 3 rétegű ablakok lesznek. Kültéri egységet (ha lehet) a garázs végébe tenném - 17-20m-re van a kazánháztól. Egyelőre nem kérek ajánlatot a radiátorok cseréjére, de később alakítom fancoilra. Nem tervezek padlófűtést, így egy magasabb hőfokon is üzemelő hőszivattyú preferált.
A földszinten padlófűtés ,a felső szinten 5-db romantic radiátor üzemel! A pinceszintről van a két szint külön külön fűtökörről elosztva! A három fázis is ott rendelkezésre áll! A kivitelezés elvégezhető nagyobb szerkezeti bontások nélkül! A meglévő wismann gázkazánt megmaradna a “ masodlagos” tartalék vezerlését kellene megoldani! Az ez évi ösztől induló fűtési szezont már az új rendszerrel szeretném elkezdeni!