Tájékozódási fázisban vagyok. nm vályog kockaház 10 cm közetgyapot födémszigeteléssel. 10kw napelelemmel szerelt. 4 nagy szoba és 3 kisebb helyiségben található radiátor. A nyilászárók 3 rétegűek. 2 nagyobb klíma is található a házban. Jelenleg gázkazánnal és klímával zajlik a fűtés. A napelem miatt merült fel az elektromos kazán lehetősége, valamint a meglévő új radiátorok is tovább használhatóak. Érdemes e a bővítésen gondolkoznom. Köszönöm a segítséget.
Tudnivalók: -ban épült, 4 lakásos téglaépület, első emelete, alulról és egyik oldalról fűtött közös fal található a szomszéddal, homlokzati szigetelés 8 cm, tető még nincs leszigetelve, de tervben van. A nyílászárók régi típusú két rétegűek, de utólag lett rárakva plusz egy réteg. Azt is tervezzük cserélni a közeljövőben. .43 kWh/m2 a fűtés éves fajlagos nettó hőenergia igénye tavaly készült energetikai tanúsítvány alapján. Elképzelés: Szeretnénk nagy felületű radiátorokkal megoldott split levegő-víz hőszivattyús fűtés, hűtést és melegvíz rendszert a lehető legjobb áron.
Jelenleg a lakás cirkó fűtéssel működik, korszerűsíteni szeretnénk, a csatolt kép a jelenlegi állapot, régi radiátorokkal. Árajánlatot szeretnénk kérni nagyságrendileg mennyibe kerülne a korszerűtés, nem értünk hozzá, nem tudjuk mik a lehetőségek, egy biztos, elektromos fűtésre nem szeretnénk váltani. A lakást június 30tól vehetjük birtokba, előtte is van lehetőség helyszíni felmérésre de a munkálatok nem kezdhetők el. Köszönjük előre is a segítséget.
Az épület részben alápincézett, 35 nm felületen vékony rétegrendű padlófűtést szeretnék pl.: Uponor, vagy Rehau, a maradék részen padlócserével hagyományos betonozott rétegrend lenne. Kérdés, hogy ha csökkentjük a belmagasságot és az egész házban hagyományos rétegrendű padlófűtés készül mekkora az ár különbség.
Lakás vásárlás előtt állok, nagyságrendi ajánlat érdekelne.Szentendre Vasvári lakótelep, Deák Ferenc utca. Csúsztatott zsalus beton/tégla lakás, jelenleg turbós fali kazán. Két nem használt kémény a régi olajkályhákhoz a 70es -80-as évekből, vízkiállás nincs a kéményeknél. Ilyen kondíciókkal kb mennyi lenne padlófűtésre váltani?
2x20 m2 szobát újítunk fel azaz össz 40m2 -re szeretnénk padlófűtést. Jelenleg egy Ariston Genus one kondenzációs gázkazán hajt egy radiátorok rendszert amit megtartanánk csak azt nem tudom hogy még egy kör padlófűtést lehetne e rá kötni. EPS t és a hőtükör fóliát lefektetjük ezután munkára keresünk szakembert padlófűtés szerelésére és a gázkazán hoz kötéséhez.
-ban kapott új ablakokat és lett újra vezetékelve az épület, mely kőből és téglából épült még az -as évek elején. -ben lett kész a ház külső szigetelése. Jelenleg mind a radiátoros fűtés, mind pedig a melegvíz gázkazánról (24 KW) van megoldva. Fűtés éves fogyasztása kb. m3, áramfogyasztásom kb. Kwh
Ház két szintes,alsó szinten padló fűtés 30fokra beállítva a padló előremenő vízhőfoka.Emeleten radiátor fűtés -15 kűlső hőmérséklet esetén kell az 50fokos előremenő a radiátor körben. Ház jelenleg nincs szigetelve (tervben van) födémen 30cm kőzetgyapot van. Jelenleg kombi kondenzációs kazán fűti a házat. Kérem mobilon Kérem, mobilon 15:00 után keressenek. Üdv, .
Egy jelenleg 90 m2-es Lónyay utcai, udvari, földszinti lakást szeretnénk 2 lakótérre osztani kb egyenlő arányban. Eddig egy FÉG 18-as kazán látta el a fűtést és egy FÉG vízmelegítő biztosította a meleg vizet. Felújítás után hőszivattyúval fűtenénk-hűtenénk és vizet melegítenénk. A két lakótér minden fogyasztását szeretnénk külön mérni mivel kiadásra szánjuk a lakótereket. Mellékelek egy alaprajzot a leendő lakásról Ajánlatot a komplett rendszer kiépítésre szeretnénk kapni.
Hajdú villanybojler nem melegíti fel a vizet. Éjszakai áramról kikötve egyenesen konnektorra (elnézést, de nem tudom a helyes meghatározást) működik: felfűt, kikapcsol. Múlt héten észleltük először a problémát, miután közvetlen bekötéssel működött, visszaállítottuk az éjszakai fűtésre. Pont 1 hétig működött, ma reggelre ismét nem volt meleg víz.