Kezdő Idegenvezetői leszek szeptember 1-től,.00 Ft alatti bevétellel év végéig és àtalànyadózmi szeretnék.
Szép napot! szeptemberétől egyéni vállalkozóként (SZJA szerinti vállalkozói jövedelem szerinti adózás) szeretnék tevékenykedni. Azaz a sztenderd SZJA-s EV-t választanám (nem pedig az általányadózást). Ha jól olvastam itt 9% vállalkozó SZJA-t, majd az osztalék után 15% SZJA-t és 13% SzocHo-t kell fizetni (a plafonig). Ami számomra nem teljesen tiszta és az Önök tanácsát és szakmai felvilágosítását szeretném kérni, az a vállalkozói kivént intézménye. Értelem szerűen ezt minimalizálni szeretném, ugyanis ennek a vállalkozói kivétnek magasabb az adó terhe. A bevételem a privát bankszámlámra érkezik (nem vagyok ÁFA körös). Az érdekelne, hogy minimális vállalkozó kivét mellett elkölthetem-e a vállalkozói kivénten felüli jövedelmemet (természetesen addig a mértékig hogy év végén be tudjam fizetni a 9%os vállalkozói SZJA-t és a 15%os osztalék utáni SZJA-t és 13%-os SzocHó-t)? Tegyük fel hogy -ban havi 1 millió Forint bevételem és 0 Ft költségem van. Kifizetek magamnak havi , Ft vállalkozói kivétet (kifizetem belőle a TB-t, SzocHo-t, Szja-t), akkor a fennmaradó havi , Ft-ról (ami már a privát bankszámlámon van), hogyan rendelkezhetek, azt használhatom-e a magánjellegű költéseimre az év során? Vagy a vállalkozói kivéten felüli részt "pihentetnem" kell a bankszámlámon, azt nem költhetem el egészen odáig, amíg az év végén az eredménnyel el nem számolok, az után ki nem fizetem a 9% vállalkozói SZJA-t, majd osztalék adót? Azt szeretném megérteni, hogy a vállalkozói kivéten felüli bevétel mennyire likvid és elkölthető az év során, erre milyen tövényi és jogszabályi előírások vannak, annak érdekében hogy ezeknek teljes mértékben meg tudjak felelni. A fenti kérdéskör kapcsán az általány adózás nem érdekel, jelen kérdésem kizárólag az SZJA szerinti EV-s adóviszonyra vonatkozik. Kérem szíves ajánlatukat, amennyiben ezzel a kérdéskörrel kapcsolatban tudnak tanácsot vagy felvilágosítást adni, preferáltan egy telefonbeszélgetés keretei között. Köszönöm! Gergő
2 építőipari kft
Eddig KATA-s egyéni vállalkozó voltam, és egyrészt tanácsot szeretnék kérni a változásokkal kapcsolatban, másrészt nagy valószínűséggel átalányadózást fogom választani. Ennek könyvelésére szeretnék árajánlatokat kapni. Köszönöm.
Civil szervezet (egyesület) éves könyvelésének elvégzésére keresünk megbízható könyvelőt Budapesten.
Katáról átlépés és a további könyvelés segítsége. Később szeretnék bővülni.
Jelenleg rehabilitációs ellátásban részesülök és mellette 25. ft-os KATÁ-s egyéni vállalkozó vagyok. Ez ugye megszűnik és a vállalkozás folytatásához keresek megoldást és ezzel együtt könyvelői segítséget. Üdvözlettel, .
Műkörmös egyéni vállalkozást szeretnénk indítani. Arra gondoltunk, hogy amíg ki nem alakul egy minimális vendégkör, addig a jelenlegi albérletünkben, egy sarokban folyna ez a munka, utána egy üzlethelyiséget bérelnénk erre a célra. Csak egy egyszerű kérdésem lenne. Amíg az albérletben, egy sarokban végezzük a tevékenységet a minimális vendégkör kialakitásáig, szükséges-e ezt telephelyként megadni? (Székhely székhelyszolgáltatótól lenne) . Köszönöm, ha valaki választ tud adni erre. Emailes megkeresést kérnék! Köszönöm!
Szeretnék elindulni másodállásban egyéni vállalkozóként, mint Egyéni vállalkozás Tételes költségelszámolás (csak akkor kelljen fizetnem ha pozítív a bevétel, vagyis ha van bevételem) - másodállásban, ehhez keresnék könyvelőt aki elindít beregisztrál ügyfélkapun és segít ilyen formában elindulnom és nyilván vállalná a továbbiakan a vállalkozásom könyvelését. Várom árajánlataikat!